Правильно визначаемо стан монети

Нова тема   Відповісти

Донизу

Правильно визначаемо стан монети

Створювати  Cossack-harakternyk на тему Ср Вер 07, 2011 2:12 am

Основні види Smile
Proof-
PP
(Polierte Plate — нім.) застосування особливого способу виготовлення, при якому, як правило, рельєфна частина зображення стає матовою, а поле монети (фон) має дзеркальний блиск.
P-like
(Prooflike — англ.) — монета "підвищеної якості", поле та рельєфна частина монети мають штемпельний блиск.
Uns.
(Uncirculated — англ.)
St
(Stempelglanz — нім.) — найвища ступінь збереження обігових монет. Неможливі жодні дефекти (подряпини, потертості, гуртові удари, сліди чищення, корозія). Поверхня монети має штемпельний блиск.
Prfr.
(Pragefrisch — нім.) — вимоги до стану збереження такі самі, але внаслідок спрацювання або забруднення штемпеля поверхня монети не має штемпельного блиску (МАТОВИЙ блиск).

За наявності будь-якого дефекту монета не відповідає якості збереження (Proof, Uncalculated або Pragefrisch) і коштує дешевше за ціну зазначену в каталозі.

XF
(Extremely Fine — англ.)
VZ
(Vorzuglich — нім.) — неможливі жодні сліди зношення та ушкодження, гурта, потертості, сліди чищення. Можливі тільки незначні дефекти, що виникли у процесі виготовлення та транспортування. У заглибленнях мають бути сліди штемпельного блиску.
VF
(Very Fine — англ.)
SS
(Sehr schon — нім.) — монета була в обігу і має незнанні сліди зношення. Неможливі ушкодження гурта.
Fіпе
S
(Schon — нім.) — монета була в обігу і має знанні сліди зношення, але всі зображення і написи розбірливі. Неможливі ушкодження гурта.
VG
(Very good — англ.)
G
(Gut — нім.) — частини поверхні монети настільки стерті, що не зовсім розпізнаються; проте монету можна визначити. Представляє інтерес для колекціонерів лише у разі відсутності екземплярів у ліпшому стані.
Good
(Good — англ.)
GE
(Gering erhalten — нім.) — внаслідок значних слідів зношення монета важко піддається визначенню. Не може бути предметом колекціонування.
Патина не зменшує ціну монети. За наявності красивої патини монета може коштувати дорожнє за ціну зазначену у каталозі: Fain Patina — англ.; Kabinettmuenze — нім.
Cossack-harakternyk
Cossack-harakternyk
Admin

К-ть повідомлень : 172
Дата регистрации : 06.09.2011
Возраст : 23

Переглянути профіль користувача http://denis.pp.ua/ , http://denis.pp.ua/

На початок Донизу

На початок


 
Права доступу до цього форуму
Ви можете відповідати на теми у цьому форумі