Чистка срібних монет

Нова тема   Відповісти

Донизу

Чистка срібних монет

Створювати  супутник на тему Ср Лист 06, 2013 11:12 am

Вибір методу  чищення в першу чергу залежить від ступеню окислення і проби металу.Високопробні сплави містять великий відсоток чистого срібла , і окисли , що виникають на їх поверхні , мають інший характер , ніж окисли низькопробних металів. Якщо монети високої проби ( полтинники , рублі ) довгий час перебували в землі або піддавалися впливу інших несприятливих факторів, і покрилися щільним шаром окислів , їх доцільно помістити на одну годину в розчин нашатирного спирту (склад -90 % води і 10 % аміаку) . При відсутності нашатирного спирту можна приготувати содовий розчин - на 100 г води 30г (приблизно дві чайних ложки) харчової ( двовуглекислої ) соди. У розчин опускаються монети на кілька годин до повного розчинення окислів. Процес можна трохи прискорити , якщо підігріти розчин до кипіння і періодично протирати окислені місця м'якою зубною щіткою.
  Монети високої проби зі слабкими слідами окислювання найкраще чистити кашкою , яка складається з трьох компонентів - нашатирного спирту , харчової ( двовуглекислої ) соди і зубної пасти. Така суміш при розтиранні пальцями повинна бути м’якою і  не мати твердих , що дряпають часток. Покривши монету  цією сумішшю , її слід розтирати пальцями або м'якою щіткою , не докладаючи при цьому особливих зусиль. Нові монети (срібні , мідні , мідно - нікелеві , бронзові ) перед тим , як покласти в колекцію , доцільно відмити від необережних дотиків рук. Помічено , що місця дотиків стають точками , звідки починається корозія .
   Монети з низькопробних сплавів срібла , для яких  лігатурою застосована мідь , при сильному окисленні зеленіють . Для очищення  найбільш підходить 10% -ний розчин трилону - Б. Трилон - Б - кращий засіб для видалення плям на сріблі. Це білий порошок , який потрібно розвести теплою водою і помістити в нього срібну монету. Через деякий час ( 1 - 2 години) вийняти її і витерти м'якою ганчіркою. Якщо окисли ще залишилися , то потрібно знову помістити її в розчин до повного їх розчинення. Потім монету , як звичайно , промивають , протирають і сушать.Цей хімічний засіб можна придбати в магазинах шкільних посібників.Після того, як зелений шар розчиниться і зійде , чистку слід продовжити методом , прийнятим для високопробного срібла - чистячою кашкою .
    Низькопробне срібло очищається зануренням на декілька годин в лимонний сік. Слабкі сліди окислення чистять кашкою з суміші питної соди , зубної пасти і 10 % нашатирного спирту. На виробах зі срібла після виправлення вад  з'являється стійкий жовтий колір -  виступила лігатура . Він пропадає тільки через багато років. Видалити його можна за допомогою зубної пасти « Помарин» . Для цього потрібно видавити з тюбика трохи пасти , розбавити її теплою водою до стану рідкої сметани і в неї опустити оброблену частину виробу . Можна просто залити її окремі місця з жовтизною і виставити на світло , але не на сонце , щоб розчин пасти швидко не висихав . Через 2-3 години з'явиться виділення блакитно -зеленого кольору. Це окисел міді з лігатури , яка знаходиться в сріблі і додає жовтувате забарвлення обробленим на сріблі місцях. Іноді виріб у розчині доводиться тримати до двох днів і стежити при цьому , щоб паста не висихала. Після виведення жовтизни , на це місце добре лягає  патина .
супутник
супутник

К-ть повідомлень : 198
Дата регистрации : 03.11.2013
Звідки : Буковина

Переглянути профіль користувача

На початок Донизу

На початок


 
Права доступу до цього форуму
Ви можете відповідати на теми у цьому форумі