Як зробити альбом для монет

Нова тема   Відповісти

Донизу

Як зробити альбом для монет

Створювати  Cossack-harakternyk на тему Чт Вер 08, 2011 6:35 am

Альбоми для монет є необхідним аксесуаром колекціонування монет. Сьогодні купити альбом для монет не проблема. Навіть якщо у вашому населеному пункті немає «магазину для нумізматів», то в Інтернет повно сайтів, де ви можете купити альбом для монет будь-якого виробника. Є тільки одна не зовсім хороша риса в такому благополуччі - альбоми для монет досить дороге задоволення для початківця нумізмата. Купити такий необхідний, але дорогий аксесуар для, наприклад, радянської погодовкі або сучасної юбілейкі, не кожному по кишені. Звичайно, якщо ви збираєте імператорські срібні рублі, то гріх не розщедритися.

Можу запропонувати вам свою технологію виготовлення альбому для монет. Для цього знадобляться прості файли (Якщо у вас немає паяльника то ви можете на звичайній промисловій прозорій клейонці накреслити ячейкі та прошити їх)(потрібно вибрати максимально товсті), швидкозшивач для цих файлів. Основне, на мій погляд, перевага ручного виготовлення альбому для монет в тому, що ви самі визначаєте розмір осередків. Наприклад, якщо ви збираєте погодовку 1921-1957, то напевно знаєте, що мідь 1924 досить великих розмірів у порівнянні з тією, що пішла далі. Тому клітинки на аркуші потрібні також різних розмірів.

Виготовлення починається з того, що ви розкреслюють на аркуші А4 квадратики (майбутні осередки) необхідного розміру. Після цього кладете під цей лист файл, а під файл ще лист і весь цей «бутерброд» фіксуєте скріпками. Після цього берете паяльник, добре його прогріваєте і повільно ведете по аркушу паперу по прокресленим лініях. Також можна використовувати лінійку (металеву або дерев'яну), для того, щоб паяльник йшов рівно по лінії. Бажано провести по одній і тій же лінії 2-3 рази, але не переплавити файл. Після пропайки аркуші паперу відпадуть (хоча і можуть трохи «пригоріти»).

Перший лист може і не вийти, але вже наступні будуть дуже пристойної якості. Потім вам потрібно за допомогою ножа для паперу прорізати в осередках лінії. Ось тут виходить єдиний істотний недолік - осередок прорізається наскрізь. Для того, щоб закрити ці отвори, коли монета вкладена, можна скористатися простим прозорим скотчем, нарізавши тоненькі невеликі смужки і приклеївши їх на розрізи. Заповнений лист закріплюється в швидкозшивачі. Якщо все зроблено правильно, то все виглядає красиво, а монети зберігаються не гірше ніж в дорогому альбомі.
Cossack-harakternyk
Cossack-harakternyk
Admin

К-ть повідомлень : 172
Дата регистрации : 06.09.2011
Возраст : 23

Переглянути профіль користувача http://denis.pp.ua/ , http://denis.pp.ua/

На початок Донизу

Re: Як зробити альбом для монет

Створювати  Слушатель на тему Ср Лип 10, 2013 7:48 am

Дуже цікаво.
Якщо є можливість, продемонструйте, будь ласка, такий альбом.
Слушатель
Слушатель

К-ть повідомлень : 1
Дата регистрации : 10.07.2013

Переглянути профіль користувача

На початок Донизу

На початок


 
Права доступу до цього форуму
Ви можете відповідати на теми у цьому форумі